Menu Close

Edukaciniam projektui „Mums gera gyventi švarioje aplinkoje“ pasibaigus

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Tris dienas trukusio projekto metu buvo organizuotos veiklos, formuojančios vaiko sąmoningumą gyventi ekologiškai. Diskusijų forume „Ar aš aplinkai draugiškas?“ vaikai stebėjo edukacinę vaizdinę medžiagą, kuri išprovokavo jų samprotavimus apie aplinkos taršos, buitinių atliekų rūšiavimo ir perdirbimo, vandens taupymo problemas. Vaikai drąsiai reiškė savo nuomonę, individualiai išsakė kritišką požiūrį rūpimais klausimais bei aktyviai įsitraukė į vaidybinius siužetus. Renginio metu daugiau dėmesio buvo skiriama į kiekvieno asmeninį indėlį „ką aš galiu pakeisti?“, kad gyventumėme švaresnėje aplinkoje. Tuo tikslu, priėmėme konkrečius nutarimus: prekėms dėti renkamės „aplinkai draugiškus“ maišelius, plastiko butelius panaudojame ir kitiems gėrimams, trumpus atstumus einame pėsčiomis ar važiuojame dviračiu ir pan. Tai, kad vaikai neliko abejingi diskutuotoms problemoms, iliustruoja situacija, kuomet viena penkiametė, pastebėjus išmetamą dėžutę, suriko: – „Neišmesk, taigi, aš kažką pagaminsiu.“ Netrukus plastiko dėžutė virto originaliu robotu.
Renginys „ Madų šou“ praplėtė vaikų patirtį, kaip galima perdirbti buitines atliekas, jas „prikeliant antram gyvenimui“ ir tuo pačiu mažinant vartotojiškumo įprotį. Kuriant aprangą, aksesuarus iš netradicinių žaliavų, ugdėsi vaikų kūrybinis mąstymas bei stiprėjo savigarba, juk kaip smagu pasidžiaugti šeimos rate sukurtais apdarais!
Rengiant atrakcijų maratoną “Antrinės žaliavos – žaidimams!” vaikai turėjo galimybę iš netradicinių žaliavų kurti priemones žaidimams, pramogoms bei aktyviai jas išbandyti. Veiklos procese vaikai drąsiai tyrinėjo medžiagas, išbandė jų savybes, tokiu būdu atrasdami naujas galimybes veikti. Niekam nereikalingas kartoninis ritinys vaikų rankose virto telefonu, vėliau buomu taikiniui numušti, o plastiko buteliai ir iš senų laikraščių susuktas rutulys –„boulingu”.
Aplinkos tvarkymo akcija “Darom 2018”vaikams sudarė sąlygas ne tik asmeniškai prisidėti prie artimiausios aplinkos švarinimo, įgyti šiukšlių rūšiavimo patirties, bet ir suvokti šiukšlinimo daromą žalą gamtai. Žolėje rasta plastiko pakuotėje įstrigusi sraigė, tapo ypatingu, akcijos veiklą įprasminančiu įvykiu. Ši situacija vaikuose pažadino empatijos jausmą, sustiprino ryšį ir pagarbą gyvajai gamtai. Po jausmingų diskusijų sraigė buvo išgelbėta ir saugiai apgyvendinta atokesnėje žolėje.
Tikimės, kad šis edukacinis projektas paliko pėdsakus ne tik išgražėjusioje aplinkoje, bet ir kiekvieno mažojo piliečio sąmonėje.

„Raidelių“ grupės auklėtojos Edita Martinkėnienė ir Kristina Abraitienė
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’5340,5341,5342,5343,5344,5345,5346,5347′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’4′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’]

Skip to content